Jak wybrać meble dla dzieci?

Każde dziecko marzy o posiadaniu swojego kącika do zabawy i nauki, w którym będzie mogło spełniać własne marzenia. Urządzenie dziecięcego pokoju jednak nie zawsze jest prostym zadaniem.  Wybierając nowoczesne meble dla dzieci, warto wziąć pod uwagę ich funkcjonalność i bezpieczeństwo. Pokój naszego malucha na pewno zmieni się z upływem czasu, ale odpowiednio dostosowane meble posłużą mu przez wiele lat. Przeczytaj jak wybrać meble do pokoju dziecięcego!

Zadbaj o bezpieczeństwo  w pokoju dziecięcym

Meble w pokoju naszej pociechy muszą zapewniać przede wszystkim bezpieczeństwo. Wyposażenie musi być mocne i solidne. Nie powinny się przesuwać przy mocniejszym trąceniu. W pokoju dziecięcym nie może zabraknąć regału na książki i pluszaki. Wytrzymałe i stabilne meble nie będą stanowiły zagrożenia, ponieważ wszystkie krawędzie zostaną odpowiednio zabezpieczone. Jeśli dziecko jest bardzo aktywne, można zastosować montaż do ściany.

Mamy wtedy pewność, że konstrukcje nie przygniotą naszego smyka, jeśli wpadnie na pomysł, by urządzić sobie wspinaczkę. Warto zwracać uwagę, z jakiego materiału tworzone są meble. Możemy być wtedy spokojni, że dany produkt nie wydziela szkodliwych substancji lub nie ulega łatwym uszkodzeniom bądź zadrapaniom przez co traci na estetyce.

Wybór mebli do pokoju dziecięcego - pomyśl o funkcjonalności

Pokój dziecięcy można nazwać funkcjonalnym, kiedy dziecko dobrze się w nim czuje. Użytkowanie każdej części wyposażenia musi być dla niego bezproblemowe i proste. Dziecko w wieku dorastania dużo czasu spędza przy biurku, dlatego jest to niezbędna część umeblowania pokoju. Dzięki temu może ono rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania podczas malowania, wycinania lub przeglądania książeczek.

Miejsce do nauki powinno być praktyczne oraz zachęcać do działania. Dlatego rynek oferuje duży wybór mebli, które dostosowane są rozmiarami do wzrostu maluszka. Może się ono wtedy uczyć samodzielności i swobodnie rozkładać przybory do nauki. Należy także pamiętać o miejscu zabawy. Dzieci są małymi odkrywcami, im więcej szuflad i kufrów na zabawki tym lepszą mają frajdę z zabawy. Meble muszą być łatwo dostępne tak, by maluch sam mógł wyciągać i chować swoje rzeczy bez obaw, że przytrzaśnie paluszki drzwiczkami lub szufladą. To wyposażenie umożliwi uporządkowanie nieładu oraz pozwoli mieć wszystkie potrzebne rzeczy w pobliżu. Nie można zapomnieć także o wygodnym łóżku do dziecka, w którym maluch będzie odpoczywał po całym dniu zabawy i nauki. Podczas kupna tego mebla należy zwrócić uwagę na to, czy nie posiada rogów i ostrych krawędzi.

Zanim jednak zakupimy wybrane meble, warto zabrać się za rozplanowanie przestrzeni oraz wymierzenie wnętrza. Lepiej uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, które mogą się wiązać ze złym wymiarem mebli czy zbyt wysokimi regałami. Często przydatny okazuje się szkic planu pomieszczenia wykonany na kartce papieru. Z efektu końcowego będziemy zadowoleni nie tylko my sami, ale również nasz maluszek.

Wersje językowe
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl